Başkan’ın Mesajı

KAİSDER olarak bizler;

Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara’nın iş kadınlarıyız. Yeniliğin, değişimin, yeniden yapılanmanın gerçekleştiği çağdaş bir kentin kadınlarıyız. Aynı zamanda Ahilik geleneğinin de başkenti olan Ankara’nın çocuklarıyız. Dayanışmanın, ticari ahlakın, paylaşmanın ne demek olduğunu bilen ve yaşayan kadınlarız.

Bizler öncü ve girişimci iş kadınları olarak; teknolojinin iş yaşamını ve üretim süreçlerini ne kadar hızla değiştirdiğini görüyor, yepyeni bir yüzyılın başlangıcında olduğumuzu biliyoruz. İş hayatının her aşamasında ve tüm organizasyon seviyelerinde çeşitliliği yüksek bir işgücü oluşturmak zaman geçtikçe daha da mantıklı görünmekte. Pek çok analiz ve araştırmanın ortaya koyduğu gibi sektörel çeşitliliğin finansal etkisine bakıldığında her şey daha net ortaya çıkmakta.  Masada kadınlar olduğunda tartışma zenginleşiyor, karar verme süreci iyileşiyor ve organizasyon daha da güçleniyor.

Yeni dönemde çalışmalarımızı daha çok dijital olanaklarla zenginleştirmeyi, dijitalde iş ve yatırım yapabilmeyi, dönüşen dünyanın yeni nesil ticari ve sanayi kültürünü GÜÇLÜ İŞ KADINI hedefi üzerine kurmayı amaçlıyoruz. Doğru karar verme ve hızla harekete geçme potansiyeli yüksek iş kadınların oluşturduğu derneğimizi iş hayatında öne çıkarıp ülkemizde lider pozisyona taşımak için ciddi mesafeler kaydetmiş olduğumuz bu 4 yıllık yolculuğu hakkıyla devam ettirmek, daha da güçlendirmek ve bu konuda öncü ve faydalı projeler geliştirmek konusunda kararlıyız.

Dönüşen dünya; yenilenen teknolojiyi, bilgisayar iletişim sistemlerini (BIT), yapay zekayı (AI) ve akıllı toplumu önümüze koyarken, biz de yolumuza bu dönüşümü yönetecek ve değişime uyum sağlamış güçlü ve kazanan kadınlar olarak devam etmeliyiz.

Bizler bu dernek çatısı altında bir arada olmaktan mutluluk duyan ve fayda gören kadınlar olarak; farklı bakış açıları ve farklı disiplinlerdeki eğitimlerimiz, tecrübelerimiz ve işlerimiz sayesinde sadece KADIN olmanın ortak paydası ile doğru hedeflere ilerlerken birlikte daha da GÜÇLENEREK yürüyeceğiz…

Canan KARALAR YÜKSEL
Yönetim Kurulu Başkan